Oznam

Pre predpis liekov nami registrovaných pacientov stačí poslať SMS

na číslo 0917 119 561 v tvare:

Meno Priezvisko, rok narodenia a lieky, ktoré potrebujete.

Po predpísaní Vám bude zaslaná spätná SMS o zaslaní e-receptu.

Neurologická ambulancia

Neurologická ambulancia zabezpečuje konzervatívnu starostlivosť o pacienta >>>

Neurochirurgická ambulancia

Neurochirurgická ambulancia sa zaoberá indikáciou operácií a návrhom ďalšej terapie >>>

Medicentrum

Spolupráca verejného a súkromného sektora je >>>

Medicentrum Vajnory ako PPP

Spolupráca verejného a súkromného sektora je dlho predmetom debát a úvah o vhodnom nastavení fungovania. V bratislavských Vajnoroch nedávno dokončili projekt, kde spolupráca fungovala. Developerská spoločnosť VI Group a mestská časť otvorili zdravotné stredisko.

Investorom bola súkromná firma Medicentrum Vajnory, s.r.o., dcéra Vi Group. Vedenie mestskej časti do toho poskytlo pozemky, dlhodobý, 25-ročný prenájom budovy, ktorú firma zrekonštruovala a premenila na zdravotné stredisko. Jednopodlažný objekt ponúka jedenásť ambulancií.

„Sedem máme už obsadených, na ďalšie evidujeme predbežných záujemcov,“ pre TRENDreality.sk približuje Richard Duška, konateľ developera. Podľa neho sú obsadené aj dva komerčné priestory, jeden získala lekáreň a v druhom vznikla pobočka Slovenskej sporiteľne.

V projekte je detský lekár, psychológovia, gynekológ a ďalší. Rekonštrukcia sa týkala celého objektu, náklady dosiahli podľa R. Dušku približne 350-tisíc eur. Prenájom budovy od mestskej časti stojí počas prvých mesiacov 800 eur/mesiac, neskôr sa suma zvýši na 1 800 eur/mesiac.

V okolí objektu vzniklo aj 12 nových parkovacích miest. Štart výstavby prebehol v marci minulého roka, kolaudácia na jeseň 2011.

Zdravotné stredisko malo pôvodne vzniknúť v inej forme, kvôli čomu bola zriadená aj spoločnosť Subcentro, s.r.o., v ktorej sa spojili súkromné firmy a vedenie mestskej časti. Tá mala do spoločnosti vložiť pozemok spolu s budovou, čo sa napokon ukázalo ako komplikované, preto investori prešli na túto formu spolupráce.

Firma Vi Group, ako developer projektu, má za sebou niekoľko, najmä rezidenčných komplexov v Bratislave a okolí. Spoločnosť vybudovala zónu rodinných domov Vlnka Bernolákovo, menšiu bytovku Starý Mlyn, či IN Vino vo Vajnoroch. Pripravuje aj ďalšie, napríklad Zrkadliská v Rači.

etrend.sk
24.01.2012 / Ľuboš Mistrík

viac...