Oznam

Telefonické objednávanie a konzultácie pacientov sú v čase 9:00 - 13:00

Ak sa v tomto čase nedovoláte, napíšte SMS.

Pre predpis liekov nami registrovaných pacientov stačí poslať SMS

na číslo 0917 119 561 v tvare:

Meno Priezvisko, rok narodenia a lieky, ktoré potrebujete.

Po predpísaní Vám bude zaslaná spätná SMS o zaslaní e-receptu.
  • Neurologická ambulancia

    Neurologická ambulancia zabezpečuje konzervatívnu starostlivosť o pacienta s neurologickým ochorením - bolesť chrbta, bolesť hlavy, ochorenia periférnych nervov, záchvatové a neurodegeneratívne ochorenia. >>>
  • Neurochirurgická ambulancia

    Neurochirurgická ambulancia sa zaoberá indikáciou operácií a návrhom ďalšej terapie u pacientov s herniami diskov, tumormi, neuralgickou bolesťou a po úrazoch hlavy a chrbtice.
  • Medicentrum Vajnory

    Spolupráca verejného a súkromného sektora je dlho predmetom debát a úvah o vhodnom nastavení fungovania. V bratislavských Vajnoroch nedávno dokončili projekt, kde spolupráca fungovala. Developerská spoločnosť a mestská časť otvorili zdravotné stredisko.
  • 1
  • 2
  • 3
  • Neurochirurgovia
  • Neurológovia
  • Zaujímavosti
  • Aktuálne
imageV subšpecializácii sa kontinuálne venuje spi- nálnej neurochirurgie a spondylochirurgie. +
 

Andrej Džubera

profesný životopis

imageVenuje sa všeobecnej a spinálnej neurochirurgii +
 

Róbert Illéš

profesný životopis

imageViacročná klinická prax, venuje sa všeobecnej neurológii+
 

Lucia Illéšová

profesný životopis

 
image

Vertebrogénny režim

Mnoho pacientov odchádza od neurológa, ortopéda alebo rehabilitačného lekára s doporučením “vertebrogénny režim”. Len málokto však dokáže odhadnúť, čo si pod tým predstaviť a lekári sa príliš neobťažujú s podrobným vysvetlením. 

viac >>>

Aktuality

Realizujeme elektromyografické (EMG) vyšetrenie,

ktoré sa využíva v diagnostike tetanie, poškodenia periférneho nervového systému pri syndróme karpálneho kanála, pri poškodení nervových koreňov pri hernii disku, pri polyneuropatii. V liečbe podávame infúzie, realizujeme obstreky bolestivých bodov, obstreky nervových koreňov a alkoholizáciu pri neuralgii. Podávame aj inf. C vitamín a injekčnú terapiu GUNA MD.

O nás, a Vajnorskom Medicentre

image

V Medicentre Vajnory na Roľníckej ulici 1 začala spoločnosť Neuroill s.r.o. prevádzkovať odborné ambulancie - neurologickú a neurochirurgickú ambulanciu.

Ambulancie sú vysokošpecializované a personálne obsadené skúsenými odborníkmi.

Viac >>>

 

image

 

Mnoho pacientov odchádza od neurológa, ortopéda alebo rehabilitačného lekára s doporučením “vertebrogénny režim”. Len málokto však dokáže odhadnúť, čo si pod tým predstaviť a lekári sa príliš neobťažujú s podrobným vysvetlením.

Základné pravidlá vertebrogénneho režimu sú jednoduché
Hoci o niektorých detailoch je možné polemizovať, hlavné doporučenia, z ktorých sa tento režim skladá, sú tu.

• zaťažovať chrbticu len vo vzpriamenej polohe (nepredkláňať sa – radšej sa skrčiť do drepu, nezdvíhať záťaž z predklonu apod.)
• každodenne aspoň 5x (stačí 5×5 minút) si šetrne pocvičiť, pretiahnuť stuhnuté svaly, uvoľniť strnulú polohu napr. v práci pri počítači
• spať podľa možnosti na tvrdšej podložke (tá kladie chrbtici lepší, viac fyziologický odpor)… v minulosti sa dokonca doporučovalo spať na širokej doske či na drevených dverách 
• nepreťažovať chrbticu dlhodobou jednostrannou polohou (chôdza je lepšia než stoj i sed, a pri prvom náznaku zhoršenia bolestí je vhodné polohu zmeniť)
• ak musíme sedieť, tak radšej na tvrdej stoličke bez operadla než v mäkkom kresle, dbať na vystretú chrbticu
• bremená nosiť len v nevyhnutných prípadoch, na krátke vzdialenosti – pozor na bremená, ktoré sú ťažké a nevedomky ich stokrát za deň prenesieme (deti!); najviac chrbticu poškodzujú tašky cez plece, ruksaky nosené len na jednom pleci apod.
• vyhýbať sa vlhku – po osprchovaní alebo okúpaní sa okamžite osušiť, dať pozor na spotenie chrbta (pod nevhodným odevom alebo po fyzickej námahe), pot okamžite dosucha utrieť
• vyhýbať sa chladu – svaly okolo chrbtice vytvoria v chladnom prostredí tuhú dosku, ktorá spôsobí ešte väčšie bolesti (obliecť sa vždy dostatočne teplo, no nie nadmerne kvôli zníženiu rizika spotenia sa)
• vyhýbať sa prievanu – i krátke pobehnutie v slabom oblečení v studenom vetre alebo doma v prievane spôsobuje reflexné stiahnutie svalov a zvýraznenie bolestivých ťažkostí
• minimalizovať použitie klimatizácie doma no najmä v aute (v prípade vysokých teplôt ponechať rozdiel oproti vonkajšiemu prostrediu najviac 5 stupňov!)
 
Najrizikovejšie situácie: dlhší pobyt po kúpaní či sprchovaní bez oblečenia, prechody z teplého do chladného prostredia a naopak, klimatizované priestory no najmä klimatizované autá (chladný a prúdiaci vzduch = isté zhoršenie), nosenie detí dlhodobo na jednej ruke (jednostranné – nesymetrické zaťaženie ), spotenie chrbta pod batohom či v oblečení z nesavého oblečenia…
 
Na záver ukážka jednoduchého cvičenia (pretiahnutia) chrbtice, ktoré môžeme praktikovať kedykoľvek – doma, v práci či v škole… dôležité je naťahovať sa pomaly a nie trhnutím alebo švihnutím dopredu/dozadu alebo do strán.

Prebrané z www.ineurolog.sk >>>